czwartek, 13 lipca 2017

POLISH LANGUAGE LESSON. Odmiana słówka - PIERDOLE | Furious Pete Talks

23 komentarze:

 1. Trochę zrelaksowania pod koniec tygodnia. Jedno polskie słówko, a tyle znaczeń! Mam nadzieję, że nikt się nie poczuje obrażony słownictwem, a jeśli tak to wybaczcie.
  Nie mogłam zamieścić tekstu pod filmikiem, więc piszę w komentarzu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się ubawiłam, szczególnie samym sposobem wypowiadania tego słowa na "p" przez "nauczyciela". Z jakim pietyzmem, uczuciem i wdziękiem on mówił. A tak na marginesie to uważam, że akurat to polskie słowo brzmi wyjątkowo dźwięcznie. Szkoda, że to przekleństwo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też rozbawił tym staraniem się, żeby brzmiało jak należy;)

   Usuń
 3. No popatrz, jakie pojemne słowo i kto zaprzeczy, że barwny mamy język?
  A jaki przystojny lektor ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słowo bardzo pojemne, a w wykonaniu Pete barwności jeszcze dodaje;)

   Usuń
 4. O jej xD. Faktem jest, że Polacy sporo przeklinają, niekoniecznie wtedy, kiedy wypada, bo są sytuacje, kiedy przekleństwa mają działanie oczyszczające, można wyładować złość. Polskie przekleństwa mają wiele zastosowań, co też pokazuje ten filmik. Można by uznać to za pewnego rodzaju fenomen. Ja do dzisiaj nie do końca rozumiem dlaczego pierwsze czego uczą się obcokrajowcy od Polaków to przeklinanie? ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, aż z tylu zastosowań nawet nie zdawałam sobie sprawy. Polacy przeklinają tak często, że są to słowa, które najczęściem "rzucają się" w ucho cudzoziemcom;)

   Usuń
 5. Faktycznie, pod względem przekleństw przebijają nas chyba tylko Rosjanie :)) PS. To Polak, czy Anglik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To (chyba)Kanadyjczyk, ale tak dobrze mu to wychodzi, że być może ma polskie korzenie. Anglik musiałby naprawdę długo ćwiczyć, żeby tak wyraźnie wypowiadać to słówko;)

   Usuń
 6. Wystarczy dodać różne przedrostki (np. przy, za od itp.) do pier...ć i otrzymamy w jednym słowie zastępnik dla całej gamy czasowników. W dodatku możemy jednym takim pięknym słówkiem załatwić sprawę od razu. Bardzo 'pojemny' wyraz.
  I zastanawiam się, czy to jeszcze brzydkie słowo, czy już "normalka' językowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym wcześniej, a tu proszę jaka odmiana;)Czasem faktycznie takie jedno słówko załatwia więcej niż kilka zdań;)

   Usuń
 7. No proszę. Wystarczy znać jedno słowo i już można wyrazić wszystko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy wyrażają wszystko i wszędzie;)

   Usuń
 8. Mam wrażenie, że owo słowo już nie należy do "brzyskich wyrazów", ale stało się słowem- wytrychem na każdą okoliczność. W sumie to bardzo smutne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak się stać, jak wcześniej ze słówkiem j...ć. Młodzi używając często tego słówka, z początku pewnie dla zabawy, przyswoili na tyle, że teraz już jest "zajebiście". Mnie też to smuci. Przekleństwa powinny nimi pozostać, nawet jak czasem śmieszą.

   Usuń
 9. Słowa kurwa i pierdolić faktycznie biją popularność w naszym kraju i nieraz słyszę jak maluchy potrafią je wypowiadać. Podsłuchują dorosłych i od razu wiedzą czego warto się nauczyć hehe :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, większość Polaków przeklina. Dlatego cudzoziemcy wyłapują to wśród naszych rozmów najczęściej. Czasem brzmi to śmiesznie, ale moglibyśmy się trochę ogarnąć z tym nadużywaniem;)

   Usuń
 10. To taka ekstremalna lekcja języka polskiego. Powinien jeszcze dodać, żeby jednak nie nadużywać tych słów :) Uśmiałam się :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wściekły Pete widocznie zafascynował się emocjami, jakie Polacy wkładają w wypowiadanie tego słówka w zależności od sytuacji. Jak widać idzie mu nieźle;))

   Usuń
 11. Rozbawił mnie bardzo ten filmik. ;-)
  A mówią, że język polski jest trudny. Wystarczy jedno słówko a można użyć go na milion sposobów. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie pośmiać się z siebie, patrząc oczami cudzoziemca;) Cieszę się, że filmik Cię rozbawił - mnie też;)

   Usuń
 12. No to się nieźle uśmiałam. Ale tak patrząc z boku to obcokrajowcom musi być ciężko podczas nauki języka polskiego. Myślę, że i po tym filmiku gdyby zapytać obcokrajowca, co znaczy rzeczone słowo, miałby problem z odpowiedzią.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także się uśmiałam, więc postanowiłam się filmikiem podzielić;)
   Polacy, niestety przeklinają bardzo dużo i to są pierwsze słowa jakie zapamietują cudzoziemcy i myślę, że znają ich znaczenie, ale wymawiać polskie słówka jest im bardzo ciężko, chyba że sporo ćwiczą jak bohater tego filmiku;)

   Usuń